Nowy numer 26/2022 Archiwum

Bp Kopiec: Nie uciekajmy od tego tematu

Msza św. w intencji rodzin w gliwickiej katedrze w ramach Metropolitalnego Święta Rodziny.

Biskup Jan Kopiec, który przewodniczył dziś modlitwie za rodziny w katedrze, przypomniał, że wydarzenie to w ramach Metropolii Górnośląskiej organizowane jest już od 15 lat.

- To okazja, aby zastanawiać się razem ze zmartwychwstałym Chrystusem nad kondycją naszego społeczeństwa, nad konsekwencjami nauczania Chrystusa w naszym codziennym życiu. A to w perspektywie najważniejszej, najbardziej delikatnej i subtelnej dziedziny, jaką jest życie rodzinne, życie małżeńskie i wizja przyszłości całego naszego społeczeństwa - podkreślił.

Rozpoczynające się właśnie MŚR potrwa do 5 czerwca. - Najważniejsza modlitwa, jaką dzisiaj pragniemy zanosić do zmartwychwstałego Pana, to nasze przyrzeczenie, że dołożymy wszelkich starań, abyśmy tej bardzo istotnej dziedziny naszego życia nie zmarnowali przez naszą nieuwagę czy zdystansowaną postawę co do najważniejszych wartości. Zachęcam wszystkich, by nie uciekać od tego tematu. Od zastanowienia się nad tym, jaka jest nasza rodzina, jakimi jesteśmy rodzicami - apelował biskup gliwicki.

Kazanie bp. Jana Kopca:

Nawiązując do tegorocznego hasła „Rodzina - źródło pokoju", stwierdził, że chociaż w czasie, który przeżywamy, w naturalny sposób łączymy je z pragnieniem zakończenia wojny w Ukrainie, to jednak najpierw o ten pokój trzeba zabiegać w swoim sercu, sposobie myślenia, relacjach między ludźmi i w rodzinach.

Dzisiaj o 17.00 w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu odbędzie się inauguracja święta i koncert Natalii Kukulskiej. Program zaplanowanych wydarzeń TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama