Kard. Kurt Koch otrzyma tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Opolskiego

Uroczystość odbędzie się w piątek 3 czerwca. Rektor Uniwersytetu Opolskiego i Dziekan Wydziału Teologicznego UO zapraszają.

Nadanie tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Opolskiego kard. Kurtowi Kochowi, przewodniczącemu Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan, odbędzie się na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego.

- Kard. Kurt Koch jest osobą niezwykle ciekawą i niezwykle ważną we współczesnym Kościele. Od 2010 roku jest przewodniczącym Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan. W latach posługiwania bezpośrednio Ojcu Świętemu zasłużył się na wielu polach, ukazał się jako człowiek jedności, budowniczy mostów, autentyczny ekumenista jakiego potrzebuje dzisiaj Kościół. Dlatego warto w tym wydarzeniu wziąć udział, warto spotkać kard. Kurta Kocha i warto dzielić z nami - i z nim również - tę radość - zaprasza do udziału w uroczystości nadania doktoratu honorowego  ks. Mateusz R. Potoczny, dziekan Wydziału Teologicznego UO.

Uroczystość rozpocznie się o godz. 10 Mszą św. w kościele seminaryjno-akademickim pw. św. Jadwigi Śl. (ul. Drzymały 1a), której będzie przewodniczył kard. K. Koch. O godz. 12 w  auli wydziału teologicznego (nad kościołem) odbędzie się akademicka część wydarzenia. W jej trakcie m.in. laudację doktorską wygłosi ks. Zygfryd Glaeser, przemawiać będą również rektor UO Marek Masnyk i dziekan WT UO ks. Mateusz R. Potoczny oraz, naturalnie, sam kard. Kurt Koch.

Uroczystość umili swoim śpiewem chór akademicki „Dramma per Musica”.

Kard. Kurt Koch otrzyma tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Opolskiego

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..