Nowy numer 38/2023 Archiwum

Śląskie. Od soboty zaczynają się ferie zimowe. Dokąd się wybieramy?

Zbliżają się ferie i wielu mieszkańców regionu wkrótce wyruszy w podróż na alpejskie stoki. Od lat na narty jeździmy głównie do Włoch i Austrii. Ale nie brakuje też tych którzy, w przerwie od szkoły szukają słońca.

Ferie to zazwyczaj czas szaleństw na nartach i sankach. Zwykle mieszkańcy naszego regiony wybierają Alpy. Pandemia jednak znacznie te wyjazdy utrudniła. O czym należy pamiętać planując ferie w Austrii? - Mówi Urszula Kalinowska z Narodowego Biura Promocji Austrii:

Osoby bez certyfikatu muszą na miejscu odbyć 10 dniową kwarantannę. Zasady te nie dotyczą dzieci do 12 roku życia.

Zimą nie brakuje jednak tych którzy, w przerwie od szkoły szukają słońca. Egipt to najpopularniejszy ciepły kierunek na tegoroczne ferie - przyznaje  Agata Biernat z Wakacje.pl i wymienia też inne destynacje:

Egzotyczne kierunki cieszą się zimą coraz większą popularnością, bo jak dodaje Agata Biernat - poszerza się oferta  bezpośrednich lotów:

Tegoroczne ferie zimowe dla dzieci i młodzieży z województwa śląskiego zaczynają się 12.02.2022 a kończą 27.02.2022. Śląsk wraz z województwami: lubelskim, łódzkim i podkarpackim jest w ostatniej grupie zimowych wakacji.

 

 

 

 

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast