Nowy numer 17/2024 Archiwum

Pamiętamy o prześladowanych chrześcijanach

W Gliwicach odbędzie ekumeniczna modlitwa za prześladowanych wyznawców Chrystusa, a przed kościołami będzie prowadzona zbiórka na wsparcie dla nich.

Jutro, 14 listopada, o 17.00 w Centrum Edukacyjnym im. św. Jana Pawła II (obok katedry) odbędzie się ekumeniczna modlitwa za prześladowanych chrześcijan. Spotkanie rozpocznie się modlitwą uwielbienia. Prezentowane będą kraje, w których wyznawcy Chrystusa cierpią za swoją wiarę, a potem będzie modlitwa wstawiennicza za nich i ich ojczyzny.

Gościem spotkania będzie ks. dr Adam Palion, przewodniczący Archidiecezjalnej Komisji Ekumenicznej i Dialogu Ekumenicznego w archidiecezji katowickiej, delegat arcybiskupa ds. ekumenizmu oraz przedstawiciel Open Doors.

Organizatorami tego wydarzenia są: Fundacja "Inicjatywa Missio", Open Doors, Fundacja "Bless", Stowarzyszenie "Jedno", katolickie wspólnoty: Samarytanie, Effata, Szekinah, SNE - Gliwice oraz parafia ewangelicko-augsburska i Kościół zielonoświątkowy.

W niedzielę przed kościołami w całej diecezji prowadzona będzie zbiórka w związku z XIII Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym "Solidarni z Libanem" - prowadzona przez Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy