Młodzieżowa Szkoła Animatora już wystartowała

Jak prowadzić małą grupę? Jak przygotować spotkanie? Na te i inne pytania szukają odpowiedzi animatorzy działający w parafiach.

Rozpoczął się cykl spotkań Młodzieżowej Szkoły Animatora. Pierwsze z nich odbyło się w domu sióstr boromeuszek w Zabrzu. Współtworzą je członkowie kilku grup - Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży, Młodych Na Progu i Ruchu Światło-Życie.

Zjazd inaugurujący cykl był poświęcony tożsamości i misji animatora oraz przygotowaniu i aranżacji spotkania w małej grupie. Prowadząca zajęcia Kateryna Bondarenko, dyrektor krajowy Programu Młodzi na Progu, przekazała uczestnikom konkretne informacje pomocne w  prowadzeniu młodzieżowych grup dzielenia powstających w wielu parafiach diecezji gliwickiej.

Młodzieżowa Szkoła Animatora już wystartowała   Pierwsze spotkanie szkoły animatora. DDM

Jedna z uczestniczek podkreśliła, że pokazało jej to, „jak wiele jeszcze może się nauczyć i ile wyzwań będzie ją czekać, co tylko potwierdziło to, że znalazła się w odpowiednim miejscu".  

Kolejne spotkanie Młodzieżowej Szkoły Animatora odbędzie się 14 listopada w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II w Gliwicach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..