Nowy numer 21/2023 Archiwum

Region. Centrum Powiadamiania Ratunkowego przejmuje numer alarmowy 998

Śląscy strażacy będą szybciej reagować na sytuacje zagrożenia. Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Katowicach przejmuje numer alarmowy 998. Niezależnie, czy zadzwonimy pod numer 112, czy 998, połączymy się z operatorem Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Katowicach przejmuje numer alarmowy 998. Od jutra, tj. 9 września, to operatorzy CPR-u będą odbierać telefony od mieszkańców i przekazywać strażakom podstawowe informacje. - Dzięki temu będziemy mogli szybciej reagować na sytuacje zagrożenia - mówi Jacek Kleszczewski, śląski komendant wojewódzki PSP:   

- Co ważne, dla mieszkańców nic się nie zmienia. Niezależnie, czy zadzwonią pod numer 112, czy 998, połączą się z operatorem Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Katowicach - mówi Tomasz Michalczyk, dyrektor Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Katowicach:

W 2017 r. CPR w Katowicach przejęło już numer policyjny 997. Obecnie na połączenie z operatorami mieszkaniec województwa śląskiego czeka poniżej pięciu sekund.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast