Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Zabrze. Ważna zmiana dla kierowców ma potrwać do lutego

Od środy 25 sierpnia ul. 3 Maja między centrum i Kończycami, prowadząca do autostrady A4, będzie zamknięta przez pół roku.

 

Do lutego 2022 r. ma tam powstać nowy przepust. Objazd wytyczono przez dzielnicę Makoszowy.

W związku z awaryjnym stanem przepustu nad rzeczką Czarniawką, w ciągu ul. 3 Maja/Paderewskiego, między centrum i Kończycami, Miejski Zarząd Dróg i Infrastruktury Informatycznej w Zabrzu w połowie maja wprowadził ograniczenie tonażu poruszających się tamtędy pojazdów – do 2,5 tony. Dla cięższych pojazdów wprowadzono wówczas objazd ulicami: Makoszowską i Beskidzką, co oznacza wydłużenie głównej trasy dojazdowej między centrum a węzłem Zabrze Południe autostrady A4 o ok. 1,5 km.

Od środy – zgodnie z poniedziałkową informacją zabrzańskiego MZDiI - objazd ten będzie obowiązywał wszystkie pojazdy, z wyjątkiem komunikacji miejskiej. Utrzymany ma tam zostać również ruch pieszych. Taka organizacja ma obowiązywać do połowy lutego 2022 r.

Przepust w ciągu ul. 3 Maja to jeden z obiektów w Zabrzu, który w ostatnim czasie - zgodnie z informacjami tamtejszego MZDiI - wymaga interwencji w związku ze stanem technicznym. Od 26 czerwca br. z powodu "przedawaryjnego stanu technicznego" zamknięto w centrum miasta most na rzeką Bytomką w ciągu ul. Jagiellońskiej.

Od dłuższego czasu zwężony pozostaje w Zabrzu przejazd wiaduktem w ciągu ul. Hermisza nad drogą krajową nr 88. W pobliżu niedawno zakończono remont uszkodzonego wiaduktu w ciągu DK88 nad ul. Hagera.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy