Nowy numer 17/2024 Archiwum

Kobiety pielgrzymują do Piekar Śląskich

Po rocznej przerwie tradycyjna pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej wraca na piekarskie wzgórze. "Kobiecy świat" spotka się w Piekarach Śląskich w niedzielę 22 sierpnia.

Do wspólnego przybywania wszystkich pokoleń pań, dziewcząt oraz całych rodzin zaprasza metropolita katowicki w liście odczytanym w parafiach archidiecezji. "Jako ludzie wiary pielgrzymujący po drogach świata ku przyszłemu Miastu, możemy razem z Maryją uwielbiać Jezusa Chrystusa, powierzać Panu Bogu osobiste intencje i nabierać sił na dalszą drogę, która prowadzi do zbawienia" - zaznacza abp Skworc.

Metropolita katowicki zachęca także do organizowania pielgrzymkowych grup zarówno pieszych, jak i rowerowych oraz autokarowych, i przypomina o konieczności przestrzegania obowiązujących przepisów sanitarnych.

- Mszy św. podczas tegorocznej pielgrzymki będzie przewodniczył bp Wiesław Śmigiel z Torunia, przewodniczący Rady KEP ds. Rodziny. Wygłosi on także homilię. Tradycyjnie nie zabraknie słowa społecznego metropolity katowickiego oraz "godziny ewangelizacyjnej". Podczas nieszporów maryjnych, które rozpoczną się o godz. 15, swoim słowem podzieli się bp Mirosław Gucwa z diecezji Bouar w Republice Środkowoafrykańskiej - precyzuje ks. Tomasz Wojtal, rzecznik archidiecezji katowickiej

Pozostający w domach będą mogli uczestniczyć w wydarzeniu dzięki transmisjom, które przeprowadzą Telewizja Polonia i TVP Katowice, a także Radio eM i Radio Katowice.

- Nie przewidujemy dystrybucji wejściówek na kalwaryjskie wzgórze - zaznacza ks. Roman Chromy, dyrektor wydziału duszpasterskiego katowickiej Kurii Metropolitalnej.

Program pielgrzymki:

  • 8.30    – Modlitwa różańcowa na wzgórzu kalwaryjskim;
  • 9.30    – Powitanie Matki Bożej w wizerunku piekarskim przez Księży Biskupów w bazylice;
  • 9.45    – Procesja na wzgórze kalwaryjskie;
  • 10.15  – Słowo społeczne Księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca;
  • 11.00  – Msza św. z homilią bp. Wiesława Śmigla z diecezji toruńskiej, przewodniczącego Rady KEP ds. Rodziny;
  • 13.45  – Godzina ewangelizacyjna ze słowem bp. Grzegorza Olszowskiego oraz świadectwami s. Anny Bałchan i przedstawicieli Wspólnoty Dobrego Pasterza z Katowic;
  • 15.00  – Nieszpory maryjne pod przewodnictwem i z homilią bp. Mirosława Gucwy z diecezji Bouar w Republice Środkowoafrykańskiej. Procesja z wizerunkiem Matki Bożej Piekarskiej do bazyliki.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy