GN 37/2021 Archiwum

Śląskie. Aktywowano już 343 tysiące bonów turystycznych

Polski Bon Turystyczny cieszy się coraz większym zainteresowaniem! Tylko w województwie śląskim zrealizowano ich już 343 tysiące na łączną sumę 188-śmiu milionów złotych. To oznacza, że zrealizowano 71 procent wszystkich przyznanych w regionie bonów.

Mieszkańcy naszego regionu za wypoczynek i atrakcje turystyczne dla dzieci zapłacili bonami turystycznymi w sumie 188 milionów złotych. Na aktywację ciągle czeka jeszcze 136 tysięcy bonów.

Agnieszka Sikorska, dyrektor Śląskiej Organizacji Turystycznej zachęca, by wykorzystać je jeszcze tego lata:

Co ważne województwo śląskie i tak jest liderem w wykorzystaniu bonów turystycznych. Aktywowano u nas już 71 procent wszystkich przyznanych w regionie bonów.

Katarzyna Kulińska-Pluta z Pokojów pod Aniołami na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej przyznaje, że ruch jest spory i nie ma dnia, żeby ktoś nie płacił bonem:

Zbliża się koniec wakacji, a zainteresowanie i płatność Polskim Bonem Turystycznym w naszym regionie rośnie. Na finiszu letniej laby wielu z nas próbuje jeszcze wydać rządowe pieniądze na odpoczynek.

Jak mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik ZUS-u w woj. śląskim – widać to w statystykach:

W woj. śląskim wciąż nieaktywnych jest 136 tysięcy bonów turystycznych, a czas na ich wykorzystanie mija w marcu przyszłego roku. ZUS jednak przypomina, że bonem można też zaliczkować wyjazd na przyszłoroczne wakacje, ważne by zaliczkę zapłacić do końca marca 2022.

Bonem turystycznym można płacić za noclegi lub atrakcje turystyczne dla dzieci.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama