Tarnowskie Góry przepłynęły przez morze

Kilkunastu młodych zawodników z klubu MKS Park Wodny Tarnowskie Góry pokonało prawie 18-kilometrową wodną sztafetę przez Bałtyk z Helu do Gdyni.

Do tego wyczynu pływacy przygotowywali się już od miesięcy, m.in. morsując w marcu w Sztolni Czarnego Pstrąga. W sobotę rano 13 zawodników klubu pływackiego MKS Park Wodny Tarnowskie Góry w wieku od 12 do 18 lat wystartowało w wodnej sztafecie z Helu do Gdyni.

Dodatkowo jedna osoba płynęła cały dystans, aby być partnerem dla najmłodszych pływaków, którzy pierwszy raz mierzyli się z pełnym morzem.

"Tarnowskie Góry płyną przez morze" - bo tak nazwane zostało przedsięwzięcie - polegało na przepłynięciu wpław trasy nawiązującej do najsłynniejszych polskich maratonów morskich rozgrywanych w latach 70. i 80. ubiegłego wieku.

Przebycie całego odcinka miało ok. 5 godzin, a ostatecznie dystans udało się pokonać dokładnie w 4 godziny, 18 minut i 29 sekund. Zawodnicy wystartowali z głównej plaży na Helu. Każdy z uczestników przepłynięcia ok. 1350 metrów - w sumie 17,57 km - w wodzie o temperaturze ok. 18 stopni. Meta znajdowała się w okolicach słynnej "Torpedowni" na plaży w gdyńskich Babich Dołach.

Organizatorzy uzyskali wszelkie niezbędne pozwolenia do pływania w tym miejscu, a wydarzenie zabezpieczone było specjalnie wynajętą łodzią z dwoma ratownikami WOPR na pokładzie.

Tarnowskie Góry przepłynęły przez morze   Drużyna MKS Park Wodny Tarnowskie Góry. Archiwum Urzędu Miasta Tarnowskie Góry

Za organizację projektu odpowiada trener Tomasz Pąchalski, wieloletni dyrektor sportowy maratonów z Helu do Gdyni oraz trener reprezentacji Polski w pływaniu na wodach otwartych.

Międzyszkolny Klub Sportowy Park Wodny Tarnowskie Góry w dorobku swojej 17-letniej działalności może pochwalić się czterema tytułami mistrza Polski i trzema rekordzistami kraju, zdobyciem 34 mistrzostw Śląska i 6 rekordów Śląska oraz ponad 50 medalistami mistrzostw Śląska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..