Zmarł ks. Włodzimierz Kazimierz Góral

Był proboszczem parafii św. Antoniego w Tworogu i diecezjalnym duszpasterzem rolników. Miał 56 lat.

Ksiądz Kazimierz Góral zmarł nagle w nocy 11 lipca na skutek zawału serca. Przez ostatnie 15 lat pełnił funkcję proboszcza w parafii w Tworogu. W tym roku w czerwcu obchodził 31. rocznicę święceń kapłańskich.

Urodził się 16 stycznia 1965 roku w Paczkowie. Był jednym z dwóch braci, którzy wybrali drogę kapłaństwa.

Po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego w Paczkowie, w 1984 roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego Śląska Opolskiego w Nysie. Święcenia kapłańskie z rąk biskupa Alfonsa Nossola przyjął 16 czerwca 1990 roku w katedrze Krzyża Świętego w Opolu.

Po święceniach pracował jako wikary w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bytomiu, następnie od 1995 roku w parafii Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Gliwicach-Sośnicy, rok później przeniósł się do parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zabrzu-Biskupicach, a od 2001 roku pracował w parafii Nawrócenia św. Pawła w Pyskowicach.

Następnie 1 września 2006 roku został mianowany proboszczem parafii św. Antoniego w Tworogu. W latach 2012-2019 pełnił funkcję wicedziekana Dekanatu Toszek. Od 2007 roku był także diecezjalnym duszpasterzem rolników.

Podajemy terminy uroczystości pogrzebowych:

  • eksportacja w środę 14 lipca o 20.00 w parafii św. Antoniego w Tworogu,
  • pogrzeb w czwartek 15 lipca o 10.00 w kościele Jana Ewangelisty w Paczkowie (diecezja opolska).

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..