Zabrze. Europejskie Centrum Innowacyjnych Technologii dla Zdrowia prawie gotowe

Kilkanaście laboratoriów i kilkadziesiąt nowych pracowni. W Zabrzu kończy się budowa Europejskiego Centrum Innowacyjnych Technologii dla Zdrowia. W ośrodku naukowcy Politechniki Śląskiej i Śląskiego Uniwersytetu Medycznego będą pracować nad rozwiązaniami, które w przyszłości wpłyną na rozwój medycyny.

Na terenie Politechniki Śląskiej w Zabrzu dobiega końca budowa Europejskiego Centrum Innowacyjnych Technologii dla Zdrowia. To nowoczesny ośrodek, w którym będą prowadzone pionierskie badania w zakresie medycyny.  Dziś [07.07.2021] zaprezentowano m.in. system indywidualnej izolacji pacjenta i ochrony personelu przed zakażeniem koronawirusem. - Mówi prof. Marek Gzik, dyrektor ośrodka:

Łączny koszt inwestycji to 110 mln złotych, a oficjalne otwarcie ośrodka planowane jest jesienią. - Mówi Arkadiusz Mężyk, rektor Politechniki Śląskiej:

Europejskie Centrum Innowacyjnych Technologii dla Zdrowia powstaje przy w Zabrzu ul. Roosevelta. W ośrodku powstanie kilkadziesiąt nowych pracowni i laboratoriów.

 

 

 

 

 

« 1 »