Nowy numer 37/2021 Archiwum

Kurs Formatora

Można już zapisywać się na Kurs Formatora. To cykl dziesięciu spotkań dla świeckich zaangażowanych w posługę w Kościele.

Kurs jest teologicznym wprowadzeniem w różne zaangażowania osób świeckich. Jest skierowany do tych, którzy formują siebie i innych we wspólnotach, ruchach czy w ramach przygotowania młodzieży do sakramentu bierzmowania, ale też do wszystkich kich zainteresowanych. Kurs organizuje Kuria Diecezjalna w Gliwicach we współpracy z Inicjatywą MISSIO.

W czasie tych spotkań można zdobyć potrzebną wiedzę oraz narzędzia do rozwoju własnej wiary i wiary innych. Zajęcia z takich dziedzin, jak teologia biblijna, dogmatyczna, moralna, fundamentalna, pastoralna i liturgika, prowadzone są w formie wykładów.

Spotkania odbywają się w soboty, raz w miesiącu od września do czerwca, w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II w Gliwicach. Trwają od 9.00 do 17.30, rozpoczną się wspólną modlitwą uwielbienia, a następnie są wykłady w czterech 80-minutowych blokach tematycznych z przerwami. Zajęcia odbywają się stacjonarnie i online.

Zapisy i szczegółowe informacje znajdują się na: www.kuria.gliwice.pl/kurs-formatora/, pytania można kierować drogą mejlową: formacja@diecezja.gliwice.pl

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama