Nowy numer 21/2023 Archiwum

Gliwicka pielgrzymka na Jasną Górę - trwają już zapisy

W tym roku znowu w trochę innej formie, ale każdy pielgrzym przejdzie pełną trasę. Będą trzy nurty, noclegi i obostrzenia sanitarne.

Diecezjalna Gliwicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, która w tym roku pójdzie po raz 29., będzie trwała od 19 do 21 sierpnia. Jak zawsze dla grupy z Kuźni Raciborskiej rozpocznie się dzień wcześniej. Hasłem pielgrzymki jest wezwanie z Litanii do św. Józefa „Podporo rodzin - módl się za nami”.

Pielgrzymi pójdą w trzech grupach, ponieważ zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego może wziąć w niej udział 300 osób, nie licząc zaszczepionych

- Jeden nurt wychodzi z gliwickiej katedry, a do niego dołącza grupa z Kuźni Raciborskiej i oni idą naszą starą, tradycyjną trasą. Drugi nurt to grupa z Toszka i grupa pielgrzymów z Pyskowic i Łabęd, które razem idą od Koszęcina. A trzeci to grupa, która wyrusza z Zabrza. W Nakle Śląskim dołącza do niej grupa tarnogórska, a następnego dnia w Woźnikach grupa bytomska - wyjaśnia ks. Tomasz Wieczorek kierownik trasy.

Zapisywać można się do 13 sierpnia i tylko poprzez stronę internetową: www.gliwicka.com. - W związku z tym, mamy prośbę do księży i innych osób o pomoc starszym pielgrzymom, którzy mieliby z tym trudności. Tam też dokonuje się płatności. I tu mamy wyznaczone trzy progi opłat, więc ten kto zrobi to szybciej, zapłaci mniej - mówi ks. Adam Jasiurkowski, przewodnik pielgrzymki.

Koszt udziału w pielgrzymce: do 15 lipca - 25 zł, od 16 do 31 lipca - 30 zł, a później - 35 zł. Na stronie internetowej można znaleźć również wszystkie potrzebne informacje, mapę z poszczególnymi trasami, osoby odpowiedzialne i grupy pielgrzymkowe.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast