Nowy numer 22/2023 Archiwum

Wydział Teologiczny UŚ zaprasza na webinarium "Braterstwo jako zasada polityczna"

Do udziału w webinarium pt. "Braterstwo jako zasada polityczna" zaprasza Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Spotkanie online w ramach Lectio Magistralis Internationalis odbędzie się w międzynarodowym składzie 11 czerwca.

Webinarium nt. "Braterstwo jako zasada polityczna: implikacje dla stosunków międzynarodowych" odbędzie się na platformie Zoom 11 czerwca, w godz. 13-16, z udziałem prof. Pasquale Ferrary, ambasadora, dyrektora generalnego ds. politycznych i bezpieczeństwa w MSZ Włoch, profesora dyplomacji i stosunków międzynarodowych na Libera Università Internazionale degli Studi Sociali Guido Carli w Rzymie.

– "Fratelli tutti": dziwna encyklika na dziwne czasy, encyklika nie z tego świata – to tylko jedne z wielu opinii na temat opublikowanego w październiku ubiegłego roku dokumentu papieża Franciszka. Nie powinno nas dziwić zdziwienie Ewangelią niektórych środowisk opiniotwórczych. Podobne reakcje tylko potwierdzają, że Dobra Nowina o braterstwie, którą głosi Piotr naszych czasów, nie straciła niczego z pierwotnej świeżości i w obecnych czasach, pełnych zdystansowania społecznego, domaga się przyjęcia, zrozumienia i wdrożenia w szeroko rozumiane relacje społeczne – wyjaśnia ks. Dawid Ledwoń, jeden z organizatorów webinarium.

W dyskusji panelowej głos zabiorą: dr Réka Szemerkényi - ekspert ds. stosunków międzynarodowych i polityki bezpieczeństwa, była ambasador Węgier w USA; dr hab. Krzysztof Wielecki, prof. UKSW - członek Papieskiej Akademii Nauk Społecznych w Watykanie oraz ks. dr Mirosław Tykfer - redaktor naczelny "Przewodnika Katolickiego”.

Udział w wydarzeniu jest możliwy po wcześniejszej rejestracji poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie Wydziału Teologicznego (https://docs.google.com/forms/d/1jzi9Nf2jsOExV7xOVMcxvBoVue4ZaOUAedh729QSkZ8/viewform?edit_requested=true&fbclid=IwAR33cWUjMF1TgkafPVS8bm_iMpOUK31mW-E4MYXkUHeembGJeTp84VnEGto).

Spotkanie odbędzie się za pośrednictwem platformy zoom. Zapisy trwają do 7 czerwca.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast