Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Gość Niedzielny w diecezji gliwickiej

Gliwicki

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • Miejsca adoracji
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Diecezje
      • Bielsko-Żywiecka
      • Elbląska
      • Gdańska
      • Gliwicka
      • Katowicka
      • Koszalińsko-Kołobrzeska
      • Krakowska
      • Legnicka
      • Lubelska
      • Łowicka
      • Opolska
      • Płocka
      • Radomska
      • Sandomierska
      • Świdnicka
      • Tarnowska
      • Warmińska
      • Warszawska
      • Wrocławska
      • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O DIECEZJI
    • Biskupi
    • Historia
    • Parafie

Najnowsze Wydania

  • GN 21/2025
    GN 21/2025 Dokument:(9268666,Przyszłość świata)
  • GN 20/2025
    GN 20/2025 Dokument:(9259124,Kochać człowieka, piętnować zło)
  • GN 19/2025
    GN 19/2025 Dokument:(9250678,Kościół prawa czy Kościół miłości?)
  • GN 18/2025
    GN 18/2025 Dokument:(9238269,Człowiek jednej roli)
  • GN 17/2025
    GN 17/2025 Dokument:(9228937,Synchronizacja i piękni ludzie)
gliwice.gosc.pl → Mężczyźni w Piekarach: Trzeba ta zeszłoroczno bumela wymazać

Mężczyźni w Piekarach: Trzeba ta zeszłoroczno bumela wymazać przejdź do galerii

Tylko 10 tys. mężczyzn - z powodu pandemii - może uczestniczyć na kalwaryjskim wzgórzu w Pielgrzymce Mężczyzn i Młodzieńców do Matki Bożej Piekarskiej. Panowie przybywają tu od wczesnego rana.

 
Antoni Cebula z synami Franciszkiem (z lewej) i Krzysztofem o poranku w Piekarach, przed rozpoczęciem pielgrzymki mężczyzn. Choć Franciszek i Krzysztof mieszkają dziś w Zabrzu i Krakowie, przyjechali do Piekar wszyscy razem - wraz z tatą - z rodzinnego domu w Orzeszu-Zazdrości. Przemysław Kucharczak /Foto Gość
2m 5s

Antoni Cebula z synami Franciszkiem i Krzysztofem przyjechali samochodem z Zazdrości, dzielnicy Orzesza. W drodze widzieli sporo samochodów, jadących w tym samym kierunku, z rejestracjami od Rybnika po Cieszyn.

- Jesteśmy z Zazdrości, dzielnicy Orzesza, natomiast teraz się trochę rozjechaliśmy po Polsce - przedstawiają się. Antoni jest emerytowanym górnikiem. Krzysztof mieszka w Krakowie, zajmuje się projektowaniem instalacji wentylacyjnych. Franciszek jest szkoleniowcem w korporacji, mieszka w Zabrzu. W sobotę przyjechali do rodzinnego domu w Zazdrości, żeby zjeść razem kolację, obejrzeć wspólnie finał Ligi Mistrzów, a o poranku ruszyć w trzech, jak co roku, do Matki Bożej do w jej sanktuarium w Piekarach Śląskich. - Trzeba ta zeszłoroczno bumela wymazać! - mówi Antoni.

W 2020 roku pielgrzymka mężczyzn do Piekar nie odbyła się w tradycyjnej formie. Delegaci pielgrzymów spotkali się wtedy tylko w piekarskiej bazylice. Teraz, 30 maja 2021 roku, gdy obostrzenia pandemiczne są już mniejsze, pielgrzymka odbywa się, jak co roku, na kalwaryjskim wzgórzu. Może na nie wejść jednak tylko 10 tys. pielgrzymów. Wejściówki były rozprowadzana przez parafie.

- Skoro już można, to obowiązkowo jesteśmy - wyjaśnia Krzysztof Cebula. - Trzeba Matkę Bożą odwiedzić, jak co roku. Ta potrzeba w nas siedzi - dodaje jego ojciec.

- To dla nas powrót do tradycji pielgrzymki rodzinnej. No i to jest nasz wzór idealnej śląskiej niedzieli: najpierw Piekary, potem obiod, a wreszcie mecz - śmieje się Franciszek.

Procesja z obrazem Matki Bożej na kalwarię zacznie się o 9.30. Pielgrzymów przywita arcybiskup katowicki Wiktor Skworc. Msza święta zacznie się o 11.00.

Uroczystości z Piekar będą transmitować Telewizja Polonia i TVP Katowice oraz Radio eM i Radio Katowice.

Poniżej galeria zdjęć

« ‹ 1 › »
Pielgrzymka mężczyzn do Piekar 2021 - część 2

Foto Gość DODANE 30.05.2021 AKTUALIZACJA 30.05.2021

Pielgrzymka mężczyzn do Piekar 2021 - część 2

​​Mężczyźni od rana zapełniali kalwaryjskie wzgórze w Piekarach Śląskich. Z powodu pandemii w pielgrzymce może uczestniczyć tylko 10 tys. ludzi.  
Pielgrzymka mężczyzn do Piekar 2021 - część 1

Foto Gość DODANE 30.05.2021 AKTUALIZACJA 30.05.2021

Pielgrzymka mężczyzn do Piekar 2021 - część 1

​Mężczyźni od rana zapełniali kalwaryjskie wzgórze w Piekarach Śląskich. Z powodu pandemii w pielgrzymce może uczestniczyć tylko 10 tys. ludzi.  
oceń artykuł Pobieranie..

Przemysław Kucharczak Przemysław Kucharczak

|

GOSC.PL 30.05.2021 09:08

publikacja 30.05.2021 09:08

0 FB tweetnij
drukuj wyślij zachowaj

Polecane w subskrypcji

  • Przepis na kampanię. Co decyduje o zwycięstwie w wyborach?
    • Polska
    • Piotr Legutko
    Przepis na kampanię. Co decyduje o zwycięstwie w wyborach?
  • „Tutaj nawet na spacer nie można wyjść swobodnie”. Jak Caritas pomaga w Jemenie
    • Świat
    • Magdalena Dobrzyniak
    „Tutaj nawet na spacer nie można wyjść swobodnie”. Jak Caritas pomaga w Jemenie
  • George Weigel dla „Gościa Niedzielnego”: Przyszłość świata może istnieć bez Chrystusa, ale będzie to przyszłość bardzo ponura
    • Rozmowa
    • ks. Rafał Skitek
    George Weigel dla „Gościa Niedzielnego”: Przyszłość świata może istnieć bez Chrystusa, ale będzie to przyszłość bardzo ponura
  • Czy Alternatywa dla Niemiec zostanie zdelegalizowana? Polska nie ma powodów, by jej kibicować
    • Świat
    • Maciej Legutko
    Czy Alternatywa dla Niemiec zostanie zdelegalizowana? Polska nie ma powodów, by jej kibicować
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X