Grzegorz Chmielewski: Na Śląsku nie było w pandemii spektakularnych upadłości firm turystycznych

- Na Śląsku nie było w pandemii spektakularnych upadłości firm turystycznych - powiedział prezes Oddziału Śląskiego Polskiej Izby Turystyki, Grzegorz Chmielewski. - Kiedy zaczynała się pandemia, wydawało mi się, że branża to zdecydowanie gorzej przeżyje - wyjaśnił.

- Branża się wykrwawiła. Liczni przedsiębiorcy otrzymali jednak pomoc rządową. Bardzo wielu też uruchomiło dodatkową działalność, niezwiązaną z turystyką, co pozwoliło im przetrwać. Jesteśmy poobijani, ale jesteśmy - dodał Grzegorz Chmielewski.

Szef Oddziału Śląskiego Polskiej Izby Turystyki wyjaśnił, że podnoszenie cen usług turystycznych, np. w hotelach wynika ze wzrostu cen m.in. paliwa, żywności itp., a nie z chęci szybkiego odrobienia strat przez branżę.

Gość "Rozmowy poranka" Radia eM potwierdził, że niezwykłym powodzeniem cieszą się obecnie oferty wypoczynku w Polsce. Co ciekawe, olbrzymi jest popyt na kilkudniowe wycieczki po kraju. - Także zainteresowanie wyjazdami dzieci i młodzieży zdecydowanie przerosło oczekiwania - powiedział Grzegorz Chmielewski.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..