Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Śląskie. Zmiana cen biletów na kolei. Gdzie jest drożej, a gdzie taniej?

Od 10 maja obowiązują nowe ceny biletów w Kolejach Śląskich. Więcej płacimy m.in.: za podróże: z Bytomia, Zabrza, Rybnika czy Tarnowskich Gór do Katowic. Mniej zapłacą podróżni na trasach Świętochłowice - Katowice i Ruda Śląska - Katowice.

Od dziś (10 maja) w Kolejach Śląskich obowiązuje nowa taryfa. - Dążymy do wprowadzenia jednolitej stawki kilometrowej w swojej ofercie - argumentuje przewoźnik.

Jak mówi Tomasz Musioł, rzecznik spółki, ceny idą w górę - ale nie wszędzie:

Więcej płacimy między innymi za podróże: z Bytomia, Zabrza, Gliwic, Rybnika czy Tarnowskich Gór do Katowic a także z Lublińca do Częstochowy. Mniej zapłacą podróżni na trasach Świętochłowice - Katowice i Ruda Śląska - Katowice.

Śląskie. Zmiana cen biletów na kolei. Gdzie jest drożej, a gdzie taniej?   Katowice, 18.04.2013. Dworzec PKP w Katowicach, pociąg Kolei Śląskich Przemysław Kucharczak /Foto Gość

Większość cen biletów idzie więc w górę, ale są i takie trasy, które nieco potanieją. Skąd takie zmiany? Tłumaczy rzecznik spółki, Tomasz Musioł:

Średnia podwyżka cen wyniesie 13%. My spytaliśmy pasażerów co o tym sądzą:

Dodajmy, że Koleje Śląskie zapowiedziały następne etapy modyfikacji taryfy. Kolejny taki etap we wrześniu. Wówczas ma jednak obejść się bez podwyżek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy