Nowy numer 15/2021 Archiwum

Modlitwa o rychłą beatyfikację ks. Blachnickiego w Tarnowskich Górach

Ponad 170 osób związanych z Ruchem Światło-Życie, z okazji 100. rocznicy urodzin założyciela, podjęło się duchowej adopcji dzieci poczętych.

Każdego 27. dnia miesiąca, czyli w dniu śmierci ks. Franciszka Blachnickiego, w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła odprawiane są Msze św. w intencji jego rychłej beatyfikacji.

W młodości ks. Blachnicki był związany z Tarnowskimi Górami. Właśnie w tym kościele 9 lipca 1950 r. odprawił swoją Mszę prymicyjną. Ponadto w 2012 r. został patronem Szkoły Podstawowej nr 3.

Z okazji przypadającej kilka dni temu 100. rocznicy urodzin ks. Blachnickiego odprawiona w sobotę wieczorem Eucharystia miała szczególny charakter. Modlitwie przewodniczył bp Jan Kopiec, a koncelebrował wraz z duszpasterzami zaangażowanymi m.in. w Ruch Światło-Życie diecezji gliwickiej.

Homilia bp. Jana Kopca.

- Od dłuższego czasu Kościół, który posługuje w Polsce, żyje oczekiwaniem na głos z wysoka, by dokończyć dzieła duchowej radości z potwierdzenia nadzwyczajnej siły charyzmatu życia tego kapłana - mówił w kazaniu bp Kopiec. - Ksiądz Blachnicki znany jest w posłudze Kościoła w drugiej połowie XX stulecia na naszej ziemi przede wszystkim z powodu zaangażowania się w uwalnianie człowieka od lęków i zniewoleń, jakie ustawicznie zagrażają człowiekowi podczas jego wędrówki przez życie - dodał.

- Każdy własną miarą zaczerpnie z tego bogactwa i każdy będzie przynaglony wewnętrznym ogniem, by się zatrzymać i to, co jest dla niego najbardziej inspirujące przyjąć, a potem rozwinąć w samym sobie - zaznaczył biskup, wzmiankując o spuściźnie, jaką zostawił po sobie ks. Blachnicki.

Jak poinformował podczas Mszy ks. Piotr Dyduch, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie, z okazji 100. rocznicy urodzin założyciela ponad 170 osób związanych z oazą podjęło się duchowej adopcji dzieci poczętych, które znajdują się w niebezpieczeństwie śmierci.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama