W duchu solidarności i wzajemnej odpowiedzialności

Biskup Gliwicki wydał komunikat skierowany do duszpasterzy w związku z wprowadzeniem nowych zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

 

Ze względu na gwałtowny wzrost liczby codziennych nowych zakażeń, od jutra w kraju obowiązywać będą nowe obostrzenia. W związku z tym bp Jan Kopiec wydał komunikat dotyczący przestrzegania przepisów związanych z obiektami kultu religijnego.

„Sytuacja, z którą obecnie się mierzymy, wymaga od nas podjęcia zdecydowanych działań. Od soboty 27 marca 2021 roku wprowadzone zostaną nowe zasady bezpieczeństwa, które obowiązywać będą także podczas zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Zwracam się zatem do Czcigodnych Duszpasterzy z gorącą prośbą o bardzo poważne potraktowanie i przestrzeganie wprowadzanych zasad bezpieczeństwa w duchu solidarności i wzajemnej odpowiedzialności za zdrowie i życie własne oraz innych” - napisał biskup gliwicki.

Od jutra zmienia się limit osób, które mogą przebywać w świątyniach - będzie to 1 osoba na 20 m 2 powierzchni, przy zachowaniu 1,5-metrowego dystansu. W komunikacie bp Kopiec apeluje też o wyraźnie oddzielenie, w czasie udzielania Komunii Świętej, osób przyjmujących ją do ust, od tych, które przyjmują na rękę.

Pełna treść komunikatu na kolejnej stronie.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..