Nowy numer 09/2024 Archiwum

Limit miejsc na pogrzebie bp. Gerarda Kusza

Organizatorzy uroczystości pogrzebowych przekazują informację nt. możliwości wejścia do katedry na sobotnią Mszę o 11.00.

"Z uwagi na sytuację pandemiczną i wynikające z niej limity osób, które mogą znajdować się w świątyniach, przypominamy, że w naszej katedrze może przebywać równocześnie 110 wiernych. Biorąc pod uwagę, że najbliższa rodzina zmarłego Ks. Biskupa i specjalni goście posiadający zaproszenia to grupa stanowiąca ok. 40 osób, informujemy, że dla pozostałych wiernych podczas Mszy św. pogrzebowej w sobotę o godz. 11 będzie dostępnych zaledwie 70 miejsc.

Z tej racji usilnie zachęcamy do duchowej łączności z naszą świątynią poprzez transmisję w serwisie Youtube i w gliwickiej TV Imperium, a także do uczestnictwa w pozostałych liturgiach sprawowanych w intencji Ks. Biskupa, zarówno w naszej katedrze jak i w parafiach całej diecezji. Wierni, którzy przybędą na uroczystości pogrzebowe, muszą liczyć się z tym, że po osiągnięciu maksymalnej liczby osób służby porządkowe nie będą już wpuszczać kolejnych uczestników do wnętrza świątyni. W związku z powyższym bardzo prosimy o wyrozumiałość i odpowiedzialne podjęcie decyzji o chęci osobistego uczestnictwa w uroczystościach" - napisali organizatorzy w przekazanym nam ogłoszeniu.

Jak informowaliśmy wczoraj, nie będzie zapowiadanej wcześniej możliwości korzystania z transmisji w auli Centrum Edukacyjnego im. św. Jana Pawła II - również z powodów epidemicznych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy