Nowy numer 24/2021 Archiwum

Nietypowa kradzież w Tarnowskich Górach. Sprawcy sprzedali na złomie 60 sklepowych wózków

Pieniędzmi podzielili się po równo, ale szybko schwytała ich policja.

Sprawców kradzieży sklepowych wózków na zakupy ujęła policja z Tarnowskich Gór. Dwaj złodzieje sprzedali wózki w skupie złomu i podzielili się pieniędzmi. Teraz mają odpowiedzieć za kradzież; jeden z nich to recydywista.

Do kradzieży doszło 3 marca. Sprzed jednego ze sklepów znajdujących się przy ul. Zagórskiej w Tarnowskich Górach (to przelotowa droga krajowa nr 11, wiodąca w kierunku Lublińca i Poznania), ktoś ukradł 60 sklepowych wózków. Właściciel wycenił straty na ponad 7 tys. zł.

Skradzione wózki sprawcy sprzedali w jednym ze skupów złomu i podzielili się pieniędzmi - po równo.

Jak poinformowało w niedzielę biuro prasowe śląskiej policji, tarnogórscy policjanci z Wydziału Kryminalnego miejscowej komendy w kilka dni od zdarzenia ustalili i zatrzymali dwóch 30-latków, mieszkańców Bytomia. Obaj byli zaskoczeni "namierzeniem" ich przez funkcjonariuszy.

W trakcie działań wyszło na jaw, że prócz sklepowych wózków ukradli jeszcze ponad 30 palet z parkingu innego sklepu przy ul. Nałkowskiej w Radzionkowie.

Obaj usłyszeli zarzuty kradzieży, za co Kodeks karny przewiduje karę do 5 lat więzienia. Jednemu z mężczyzn kara może zostać zwiększona o połowę, działał bowiem w warunkach recydywy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama