Nowy numer 17/2024 Archiwum

Katowice. Premier z wizytą w Międzynarodowym Centrum Kongresowym

Mateusz Morawiecki odwiedził w sobotę miejsce, w którym powstaje szpital tymczasowy. W katowickim MCK ma powstać 500 łóżek dla chorych na COVID-19.

Skala naszego przedsięwzięcia niech będzie zobrazowana tutaj na przykładzie Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach. Wielka hala, w której znajdzie się 500 łóżek. Ale w skali całej Polski w ciągu miesiąca utworzymy 6 tys. łóżek na oddziałach zakaźnych, na oddziałach, które będą leczyć COVID-19 - powiedział Morawiecki.

Jak mówił, dla porównania przed pandemią w całej Polsce dostępnych było 3 tys. łóżek na oddziałach zakaźnych. - W ciągu miesiąca zwiększamy razy dwa liczbę łóżek, tworząc je w szpitalach tymczasowych, tworząc je w różnych miejscach - zaznaczył.

Międzynarodowe Centrum Kongresowe to jedno z trzech miejsc, gdzie mają powstać w regionie szpitale tymczasowe. Placówka pomieści 500 łóżek, z czego niemal wszystkie będą miały dostęp do instalacji tlenowej, a 100 łóżek będzie podłączonych do respiratorów. - Dzisiaj do tego centrum już przyjechało sześć tirów. Cztery z łóżkami, jeden z respiratorami oraz kardiomonitory – powiedział szef rządu.

Premier poinformował, że obecnie dostępnych jest ok. 30 tys. łóżek. - Ale liczba zakażonych osób cały czas jest bardzo wysoka. To będzie znowu pewnie ok. 27 tys. W związku z tym, musimy tworzyć nowe miejsca dla chorych, ale musimy też opanować rozwój epidemii. Stąd te wszystkie obostrzenia, stąd te rygory - one muszą być przestrzegane - powiedział szef Rady Ministrów.

W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o rekordowej liczbie nowych zakażeń w skali kraju oraz w województwie śląskim.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy