Hospicjum szuka wolontariuszy do kwestowania na cmentarzach

W tym roku szczególnie liczy na osoby pełnoletnie. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na bieżącą działalność i modernizację gliwickiego hospicjum.

Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych "Hospicjum" w Gliwicach poszukuje wolontariuszy do kwestowania na cmentarzach. Już po raz 21. planowana jest ta coroczna zbiórka.

Chociaż sytuacja epidemiczna i związane z nią obostrzenia zmieniają się dynamicznie, zapisy trwają.

Z powodu pandemii organizatorzy nie chcą angażować w zbiórkę uczniów gliwickich szkół, którzy zawsze byli najliczniejszą grupą kwestujących. Stąd szczególnie apelują o pomoc do osób pełnoletnich.

Zapisy wolontariuszy prowadzone są na stronie internetowej: www.hospicjum.gliwice.pl oraz na profilu FB hospicjum.

- Nie planujemy kwesty w takim wymiarze jak wcześniej, w tym roku potrzebujemy 200 wolontariuszy. Ubiegłoroczna zbiórka, czyli ponad 245 tys. zł to była bardzo duża suma. Teraz nie jesteśmy nastawieni na wynik, ale chcemy po prostu być w takim wymiarze, jak to będzie możliwe i bezpieczne. A każdą zebraną kwotę wykorzystamy na rozbudowę hospicjum, bo potrzeby są duże – mówi Halina Dendek, koordynator wolontariuszy w gliwickim hospicjum.

Kwestujących będzie można spotkać na gliwickich i knurowskich nekropoliach oraz na cmentarzach parafialnych w Pilchowicach i Sośnicowicach - w sobotę 30 października i w niedzielę 1 listopada, w godzinach od 9.00 do 17.00.

Poza tradycyjną kwestą hospicjum uruchomiło też zbiórkę w internecie na stronie www.pomagam.pl pod nazwą "Wsparcie działalności Hospicjum".

Całkowity dochód z tegorocznej kwesty zostanie przeznaczony na bieżącą działalność oraz rozbudowę i modernizację Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..