Bytom-Bobrek. Wprowadzenie relikwii św. Faustyny

Uroczystość w kościele Świętej Rodziny, której przewodniczył bp Gerard Kusz, odbyła się w przeddzień wspomnienia apostołki Bożego Miłosierdzia.

Wprowadzenie relikwii św. Faustyny odbyło się podczas wczorajszej niedzielnej Mszy św. Do łagiewnickiego sanktuarium Miłosierdzia Bożego pojechali księża razem z grupą wiernych z parafii w Bytomiu-Bobrku.

Bp Gerard Kusz, który przewodniczył uroczystości, apelował o dawanie - w tym trudnym czasie epidemii - świadectwa wiary i odwagi, wypływającej z zaufania Bogu, do czego zachęcała św. Faustyna.

Przekonywał, żeby pokój pochodzący od Jezusa Chrystusa „pełen ufności i radości z tego, że należymy do Niego, wnosić w swoje codzienne życie, życie społeczne i życie Kościoła świętego”.

Bytom-Bobrek. Wprowadzenie relikwii św. Faustyny   Relikwiarz zostanie umieszczony w ołtarzu Miłosierdzia Bożego. Archiwum parafii

Wcześniej parafia otrzymała relikwie innego orędownika Bożego Miłosierdzia - św. Jana Pawła II. Ich uroczyste wprowadzenie odbyło się 18 maja, w 100. rocznicę urodzin papieża.

W każdy piątek o 15.00 wierni spotykają się w kościele na modlitwie Koronką do Miłosierdzia Bożego (w tym czasie przez godzinę jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania).

Natomiast w poniedziałki po Mszach św. wieczornych odbywają się nabożeństwa do świętych, których relikwie znajdują się w kościele. W pierwszy poniedziałek miesiąca do bł. Małżonków Alojzego i Marii Quattrocchich, w drugi do św. Jana Pawła II, w trzeci do św. Joanny Beretty-Molli, a w czwarty do św. Faustyny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..