Bytom. Mieszkańcy udostępnili urzędnikom swoje trasy rowerowe. Co miasto z tym zrobi?

Blisko 200 rowerzystów przejechało ponad 100 unikalnych tras. Bytom podsumował właśnie konsultacje społeczne dotyczące dróg rowerowych.

W Bytomiu właśnie zakończyły się konsultacje dotyczące stanu dróg rowerowych. Urzędnicy poprosili mieszkańców, by przemierzane trasy wprowadzali w aplikację. Przez cały miesiąc chętni mieszkańcy udostępniali urzędnikom pokonywane trasy.

Wszystko po to by sprawdzić stan dróg rowerowych w mieście dowiedzieć się z jakich ścieżek mieszkańcy korzystają najczęściej.  - Na podstawie wyników konsultacji podejmiemy konkretne działania - mówi rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta Małgorzata Węgiel-Wnuk:

Dodajmy, że podczas konsultacji Bytomianie przejechali łącznie 46,5 tysiąca kilometrów i spalili ponad 2 miliony kalorii. Reporterka Radia eM Agata Nurek pytała mieszkańców czy są trasy do jazdy na rowerze w Bytomiu?

Dodajmy, że jeszcze w tym roku miasto planuje oznakowanie leśnych tras rowerowych. Kolejno wydzielone zostaną specjalne pasy dla rowerów w śródmieściu. Urzędnicy planują także budowę nowych tras z centrum Bytomia do dzielnic.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..