Nowy numer 08/2024 Archiwum

Gliwice. Po testach otwarcie kolejnych przedszkoli i żłobków

Od poniedziałku 8 czerwca w Gliwicach otwartych będzie już 25 z 37 publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych oraz 3 z 4 oddziałów żłobków miejskich.

Miasto informuje, że dotychczas przebadana kadra placówek ma wyniki ujemne, czyli nie stwierdzono u niej zakażenia koronawirusem. Do czwartku 4 czerwca na zlecenie Miasta Gliwice przebadano pod kątem koronawirusa 791 pracowników żłobków, przedszkoli, szkół podstawowych z oddziałami przedszkolnymi, a także grupę nauczycieli ze szkół ponadpodstawowych, którzy od poniedziałku zasiądą w komisjach maturalnych. Wszyscy mają wynik ujemny. Testy przesiewowe sfinansował samorząd w związku ze zwiększoną liczbą zachorowań na COVID-19 w Gliwicach.

Pozostała część pedagogów wchodzących w skład komisji maturalnych będzie poddawana testom 5, 6 i 7 czerwca, a więc jeszcze przed maturą, natomiast w kolejnych dniach – nauczyciele pracujący przy egzaminie ósmoklasistów.

12 publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w Gliwicach pozostaje na razie zamkniętych. Kadra 6 z nich będzie badana po niedzieli, tak aby po Bożym Ciele można było wznowić pracę. Ostatnie 6 placówek przedszkolnych z tzw. dzielnic górniczych (głównie skupisk mieszkańców w gliwickiej Sośnicy, Ligocie Zabrskiej i Przyszówce w Łabędach) zostanie podana testom po 11 czerwca. Te placówki będą sukcesywnie otwierane po zakończeniu badań personelu i uzyskaniu pozytywnej rekomendacji sanepidu.

O terminie otwarcia zawiadomią rodziców dyrektorzy placówek.

Jednocześnie, ze względu na niestabilną sytuację epidemiczną i konieczność bezpiecznego przeprowadzenia egzaminów (egzaminu ósmoklasisty, matur, egzaminów zawodowych), została utrzymana decyzja o nieuruchamianiu zajęć opiekuńczo-wychowawczych z elementami dydaktyki dla klas 1–3 w szkołach podstawowych do końca roku szkolnego, zaplanowanego na 26 czerwca. Klasy 4–8 oraz szkoły ponadpodstawowe, zgodnie z decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej, pozostają zamknięte.

Lista przedszkoli oraz oddziały żłobków miejskich, które zostaną otwarte 8 czerwca na następnej stronie.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy