Śląskie. Pracownicy żłobków, przedszkoli i klas 1-3 przechodzą badania na koronawirusa

66 proc. szkół podstawowych otwarto w województwie śląskim. 2,5 tysiąca dzieci klas 1-3 korzysta z zajęć opiekuńczo-wychowawczych. Niektóre samorządy otwarcie placówek oświatowych uzależniają od wyników badań na koronawirusa, którym poddawani są pracownicy żłobków, przedszkoli i klas 1-3.

W sumie w województwie śląskim w poniedziałek, 25 maja otwarto 864 szkoły podstawowe w 135 gminach. Śląska Kurator Oświaty Urszula Bauer mówi, że do szkół przekazano niezbędne środki ochrony:

Jednocześnie w niektórych gminach trwają badania przesiewowe pracowników oświaty pod kątem koronawirusa. Tak jest m. in. w Gliwicach, czy Rudzie Śląskiej.

W Gliwicach do testów podejdzie ponad 1300 pracowników żłobków, przedszkoli i klas 1-3 w szkołach podstawowych. Miasto placówki chce otworzyć 1 czerwca - mówi Łukasz Oryszczak, rzecznik gliwickiego magistratu:  

Badania trwają już w Rudzie Śląskiej. Na tę chwilę podejrzewa się, że zakażonych może być pięciu pracowników - trwa dalsza diagnostyka. Jak mówi Anna Krzysteczko, wiceprezydent Rudy Śląskiej, finansowanie testów idzie z miejskiej kasy:

Otwarcie placówek oświatowych w Rudzie Śląskiej będzie uzależnione od wyników testów pracowników.

 

« 1 »