Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Teatr A otrzymał ministerialną dotację

W ramach programu "Kultura w sieci" wsparcie to zostało przyznane na realizację przedsięwzięcia pn. Spektakl "Totus Tuus - misterium muzyczne" Teatru A w sieci.

Stowarzyszenia Kulturalne Pro-Scenium otrzymało dotację z Narodowego Centrum Kultury na projekt filmowej rejestracji i montażu spektaklu, którego premiera odbyła się w 2014 roku w Gliwicach. Wtedy miała miejsce kanonizacja Jana Pawła II, obecnie obchodzimy 100. rocznicę jego urodzin.

W spektaklu, który w podtytule nazwany został „muzycznym misterium”, pojawiają się wątki biografii Karola Wojtyły, opowiedziane w szerszej historyczno-społecznej perspektywie. Oprócz artystów gliwickiego teatru oraz zaproszonych aktorów i muzyków, występuje w nim również Zespół Regionalny im. Jana Jędrola „Regle” z Poronina.

W połowie października tego roku w Internecie zostanie udostępniona reinscenizacja przedstawienia. Informacje na ten temat na bieżąco można śledzić na stronach: www.pro-scenium.org, www.teatr-a.org i na FB Teatru A. Gliwicki teatr będzie obchodził 25-lecie swojej działalności artystycznej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy