Wsparcie diecezji dla gliwickiego szpitala

Biskup gliwicki i szpital dziękują wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę pieniędzy na zakup sprzętu medycznego.

Jednym z dwóch miejsc, gdzie skierowana została ta pomoc jest Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach, który 1 maja decyzją ministra zdrowia został przekształcony w jednoimienny szpital zakaźny (gmach przy ul. Zygmunta Starego 20).

Jak podkreśla gliwicka placówka pomoc ze strony diecezji przyszła od razu, kiedy szpitale zaczęły zmagać się z epidemią. Ze środków zebranych podczas ogłoszonej zbiórki dla tego szpitala sfinansowany został respirator, sprzęt medyczny, w tym trzy supernowoczesne kardiomonitory, a także środki ochrony osobistej (m. in. specjalistyczne kombinezony) - wszystko za sumę 145 245 zł.

- To dla nas niezmiernie ważne, że w obliczu pandemii koronawirusa nie jesteśmy sami. Możemy liczyć na bezinteresowną pomoc, a każdy taki gest ma wielkie znaczenie. Dzięki wsparciu diecezji gliwickiej mamy dodatkowe zabezpieczenie jeśli chodzi o sprzęt medyczny i środki ochrony osobistej, a to teraz priorytety - podkreśla Przemysław Gliklich, prezes zarządu Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.

Bp Jan Kopiec w specjalnym liście podziękował wszystkim, którzy włączyli się w tę pomoc, szczegółowo informując na co poszły zebrane pieniądze.

- Wydarzenia związane z pandemią koronawirusa wyzwoliły wzajemną solidarność i chęć spieszenia z pomocą. Z tego powodu również diecezja gliwicka bez wahania włączyła się w taką pomoc, zwłaszcza szpitalom, które musiały na siebie wziąć ten najważniejszy ciężar odpowiedzialności za naszych chorych - podkreśla biskup gliwicki.

Podziękowanie bp. Jana Kopca:

Zbiórka trwała od 2 do 30 kwietnia, w tym czasie zebrano ponad 392,7 tys. zł. Pieniądze zostały przekazane także Oddziałowi Anastezjologii i Intensywnej Terapii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..