Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Wydział Teologiczny zachęca: Popatrz w dobrym kierunku

W nowym roku akademickim wydział proponuje cztery kierunki studiów.

Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego w nowym roku akademickim 2020/2021 proponuje studia na czterech kierunkach: teologii (dla przyszłych księży, a także dla teologów świeckich np. katechetów), naukach o rodzinie, turystyce i kulturze śródziemnomorskiej oraz – to jest nowość – na teologii kanonicznej.

Teologia kanoniczna to dwuletnie studium dla magistrów teologii, którzy chcieliby kontynuować naukową drogę i rozpocząć studia zmierzające do uzyskania tzw. „licencjatu rzymskiego”, który w przyszłości może stać się początkiem studiów doktoranckich.

- Nasza oferta nie zna barier wiekowych i może się w niej odnaleźć prawie każdy. Nasz wydział, choć jest niewielki oferuje wiele możliwości. Jeśli patrzycie w jego stronę – patrzycie w dobrym kierunku!– zachęca ks. Mateusz Potoczny, prof. UO, wicedziekan wydziału.

W związku z pandemią nie jest jeszcze definitywnie określone kalendarium rekrutacji. Szczegóły TUTAJ

Szczególne atuty  opolskiego Wydział Teologicznego to: dobrze przygotowana kadra naukowa po studiach zagranicznych, międzynarodowe kontakty z uniwersytetami w Monastyrze, Moguncji, Ratyzbonie, Leuven, Wiedniu, Bratysławie, Budapeszcie i Pradze oraz możliwość międzynarodowej wymiany w ramach programu Erasmus+, CEEPUS, udziału w sympozjach, kongresach, w pracach kół naukowych studentów teologii i nauk o rodzinie.

Wydział Teologiczny zachęca: Popatrz w dobrym kierunku

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy