Nowy numer 22/2023 Archiwum

Człowiek spotkania w czasach izolacji

Dla wielu jego obecność była życiodajna. W wieczornym LIVE "Gościa Niedzielnego" będziemy rozmawiać o ks. Krzysztofie Grzywoczu, znanym rekolekcjoniście, zaginionym w Alpach w sierpniu 2017 roku. Naszymi gośćmi będą Barbara i Ryszard Paluchowie. Dziś o 20.00 na Gość.pl i na naszym profilu facebookowym.

Ks. Krzysztof Grzywocz, teolog duchowości, ceniony rekolekcjonista, kierownik duchowy, dla wielu osób - po prostu przyjaciel. 17 sierpnia 2017 roku wyruszył na szlak w Alpach szwajcarskich, by już z niego nie wrócić. Pomimo wielotygodniowych poszukiwań, nigdy nie odnaleziono jego ciała.

 

"Relacja z Krzysztofem była życiodajna" - powtarzają wszyscy, którzy mieli szczęście znać ks. Grzywocza. Miał niesamowity dar, który sprawiał, że każde spotkanie z nim przywracało wewnętrzną równowagę; godziło człowieka z samym sobą. Do każdego człowieka podchodził z ogromnym szacunkiem i delikatnością; także do jego słabości i kruchości. Łączył w sobie głęboką mistykę z realizmem życia. Sam mówił: "Granica pomiędzy duchowością zdrową i patologiczną biegnie w nas, a nie między nami. Prawdziwego ascetę poznaje się po miłości - czy potrafi kochać Boga, żonę, swoich parafian, studentów. Czy potrafi się bawić, cieszyć, ale też, czy potrafi mówić «nie», również tym, których kocha".

Dziś gośćmi "Gościa" NA ŻYWO będą Barbara i Ryszard Paluchowie, teolodzy, nauczyciele, rodzice dwójki dzieci. Przez ponad 20 lat przyjaźnili się z ks. Krzysztofem Grzywoczem. Dziś są propagatorami jego myśli i autorami poświęconej mu strony internetowej.

Człowiek spotkania w czasach izolacji   Ks. Krzysztof Grzywocz Krzysztof Kalinowski

Transmisja LIVE dziś o 20.00 na naszym profilu facebookowym i na stronie Gość.pl. Bądźcie z nami i udostępniajcie wydarzenie swoim znajomym. W komentarzach będziecie mieli możliwość zadawania na bieżąco pytań naszym gościom.

Koronawirus zamknął w domu całe rodziny na wiele tygodni. Aleksandra Pietryga, dziennikarka Gość.pl i zaproszeni przez nią goście, dzielą się sposobami na przetrwanie tej niełatwej sytuacji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast