Nowy numer 22/2023 Archiwum

Ponad 30 tys. urządzeń codziennie odbierało transmisjęTriduum z katedry

Telewizja Imperium Gliwice podała statystyki oglądalności. Będzie dodatkowa Msza w niedzielę.

Każdego dnia liczba urządzeń, na których były wyświetlane nasze transmisje (telewizory, komputery, smartfony itd.) przekraczała 30 000 użytkowników (sic! 30 tysięcy!). Musimy jeszcze założyć, że w wielu domach w takiej transmisji uczestniczyło kilka osób. Dla porównania nasza parafia liczy obecnie 13 119 parafian, z czego 3605 regularnie uczestniczy w niedzielnej Eucharystii. Nie ukrywamy, że skala i zasięg wydarzenia przerosły nasze najśmielsze oczekiwania – poinformowała parafia katedralna na  swoim FB. Podczas Triduum najwięcej połączeń było w Wielki Piątek.

Duszpasterze dziękują równocześnie całej ekipie TV Imperium na czele z Czesławem Chlewickim, a odbiorcom za „tę wielką wspólnotę modlitewną”, wiele cennych uwag i słów wdzięczności, które napływają z różnych zakątków parafii, diecezji, kraju i nie tylko.

TV Imperium transmituje liturgię z gliwickiej katedry codziennie od początku wprowadzenia kwarantanny w kościołach diecezji. W związku z dużym zainteresowaniem tym przekazem, od 26 kwietnia w niedziele o 17.00 będzie jeszcze jedna transmisja Mszy.

W najbliższym tygodniu planowana jest też Eucharystia w intencji wszystkich, którzy łączyli się ze wspólnotą katedralną w Wielkim Tygodniu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast