Metropolia. Wielkanoc dla samotnych. Trwają zapisy na śniadanie wielkanocne z dostawą do domu

Epidemia koronawirusa każdemu z nas zaburzy świętowanie Wielkanocy. W Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii trwają jednak przygotowania do alternatywnej formy spotkania przy stole dla osób samotnych.

Sztab wolontariuszy zamierza odwiedzić takie osoby w Niedzielę Wielkanocną i dostarczyć im wielkanocne śniadania do domów. Teraz trwają zapisy - wyjaśnia Piotr Kochanek, wiceprezes fundacji 'Wolne Miejsce

Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie Wolne Miejsce. Fundacja także poszukuje wolontariuszy, którzy w Wielkanoc dostarczą paczki do  potrzebujących.

Przed Wielkanocą co roku odbywają się zbiórki żywności dla osób bezdomnych i potrzebujących. Teraz stoją one pod znakiem zapytania. Ale organizacje muszą znaleźć na to sposób. Górnośląskie Towarzystwo Charytatywne w Katowicach zachęca, by żywność zamówić w Internecie na adres organizacji - wyjaśnia Alicja Dobija ze Stowarzyszenia Klucz - Stop Społecznym Wykluczeniom:

Także Wspólnota Betlejem z Tychów zbiera żywność dla najuboższych. Paczki można przynosić w Wielki Czwartek do klasztoru oo. franciszkanów. Dary trafią do bezdomnych w sobotę.

« 1 »