Nowy numer 23/2020 Archiwum

Kamilianie uruchomili pogotowie duchowe

Mogą dzwonić osoby bezpośrednio dotknięte koronawirusem, ale także wszyscy, których obecna sytuacja przerasta.

"Jesteśmy świadomi, że wiele osób potrzebuje wsparcia duchowego i dlatego, realizując testament św. Kamila, patrona chorych i służby zdrowia, utworzyliśmy Pogotowie duchowe. Jego celem jest udzielenie wsparcia duchowego pracownikom medycznym, wszystkim chorym, osobom odbywającym kwarantannę, ich rodzinom i tym, których obecna sytuacja przerasta" - informuje o. Wojciech Mojecki MI.

Kamilianie służą pod tel. 732 964 262 codziennie od 15.00 do 18.00. Jeśli potrzeby będą duże, włączone zostaną dodatkowe numery. Zakonnicy rozważają również uruchomienie wsparcia psychologicznego.

Kamilianie – Zakon Posługujących Chorym został założony w XVI wieku w Italii przez św. Kamila de LelIis . Zakonnicy, oprócz tradycyjnych ślubów posłuszeństwa, czystości i ubóstwa składają jeszcze jeden – służby chorym nawet z narażeniem życia. Prowadzą ośrodki pomocy duchowej, medycznej i społecznej. W Tarnowskich Górach - kolebce kamilianów w Polsce - mają m.in. szpital. 

Największym złem, jakie mogłoby mnie spotkać, to niemożność czynienia innym miłosierdzia.

Co włożymy ubogim do ręki to odnajdziemy w wieczności w rękach Chrystusa.

Daj Boże, abym mógł umierać z rękami zniszczonymi przez miłosierdzie.

Święty Kamil de Lellis

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama