Błogosławieństwo Gliwic z wieży kościoła Wszystkich Świętych

Proboszcz pobłogosławił Najświętszym Sakramentem parafię, miasto i jego mieszkańców, modląc się o oddalenie epidemii.

W ostatnich tygodniach, w obliczu pandemii koronawirusa, media regularnie obiegają zdjęcia i filmy z różnych miejsc na świecie, na których widać kapłanów z Najświętszym Sakramentem, gdy w nietypowych okolicznościach - np. z samochodu, samolotu czy helikoptera - błogosławią swoje okolice.

Wieża kościoła Wszystkich Świętych w Gliwicach zazwyczaj służy jako punkt widokowy, skąd rozpościera się wspaniała panorama na całe miasto. Tym razem posłużyła za miejsce udzielenia całemu miastu błogosławieństwa.

Proboszcz parafii ks. Bernard Frank w piątkowy wieczór z wysokości wieży pobłogosławił Najświętszym Sakramentem parafię i wszystkich mieszkańców oraz modlił się o oddalenie epidemii.

Posłużyła do tego zabytkowa monstrancja z 1687 r., którą ufundowali gliwiccy mieszczanie w podzięce za ocalenie miasta podczas najazdu wojsk duńskich w tym samym wieku. Przedstawia ona postać Matki Bożej roztaczającej płaszcz opieki. Miejsce na hostię jest przy Jej sercu. Monstrancja jest cennym zabytkiem parafii Wszystkich Świętych, tradycyjnie jest wykorzystywana podczas procesji Bożego Ciała ulicami Gliwic.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..