Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Jarosław Kończyło: Bardzo proszę, żeby szanować personel. To bohaterowie

Niepokojące doniesienia o obawach przed personelem szpitala zakaźnego. Kapelani będą pełnić posługę chorym na COVID-19.

Wszystkie gesty pomocy są bardzo miłe. Dlatego proszę, by takie gesty były także w codziennym życiu widoczne. Te osoby, które dzisiaj pracują w szpitalu - dostały rozkaz, tak jak rozkaz ja dostałem do wykonania. Musimy ten rozkaz wykonać jak najlepiej. Dlatego bardzo proszę państwa, żeby te wszystkie osoby, które dzisiaj w szpitalu pracują, zwłaszcza personel medyczny - szanować. Te osoby są bohaterami. One są dla najważniejsze. Bo jak one będą zdrowe - o co dokładamy wszelkich starań - to będziemy w stanie dbać o państwa zdrowie - powiedział Jarosław Kończyło, dyrektor SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu w wywiadzie udzielonym portalowi kk24.pl.

Apel dyrektora zbiegł się z informacją podaną przez portal nto.pl, że pracowników kozielskiego szpitala spotykają czasami nieprzyjemne sytuacje związane z obawami przed zarażeniem. Wg nto.pl w jednym ze sklepów pracownikom szpitala odmówiono obsługi. Podobno także jedna z firm odmówiła transportu próbek ze szpitala.

Szpital w Koźlu (przy ul. Roosevelta 2) został w poniedziałek 16 marca przekształcony w jednoimienny szpital zakaźny dla pacjentów z woj. opolskiego zakażonych koronawirusem. W ekstremalnie krótkim czasie - ogromnym wysiłkiem personelu - szpital przeszedł konieczne przebudowy i dostosowania. Niektóre prace na zewnątrz budynku trwały także dzisiaj (20 marca).

Obecnie w szpitalu w Koźlu przebywa 11 pacjentów, w tym dwoje ze zdiagnozowanym COVID-19. Są to pacjenci z terenu powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

Liczba osób, u których w woj. opolskim potwierdzono zakażenie od wczoraj się nie zmieniła - chorych jest dziesięć osób. W szpitalach z podejrzeniem zakażenia są 24 osoby (o 4 więcej niż wczoraj). Na kwarantannie  przebywa 354 mieszkańców naszego województwa (+69). Natomiast nadzorem sanitarnym objęto 1014 osób (+63). Dwóch pacjentów opuściło dzisiaj oddział zakaźny w Szpitalu Wojewódzkim w Opolu, a dr Wiesława Błudzin, ordynator tego oddziału - jak podało Radio Opole - określiła ich jako wyleczonych.

Zasięgnęliśmy także informacji na temat posługi kapelanów w szpitalach zakaźnych na terenie diecezji opolskiej - w Raciborzu i w Koźlu. Są to: ks. Ireneusz Kotliński, który już od 16 lat ofiarnie pełni posługę kapelana szpitala w Raciborzu (przy ul. Gamowskiej) i ks. Ryszard Kościelny (od sierpnia ubr. w Koźlu). Księża kapelani będą odpowiadać na wezwania do najpilniejszych przypadków. Jak dotąd nie było takiej potrzeby. Ograniczenie do przypadków najpilniejszych wynika z obowiązującego reżimu sanitarnego.

Jarosław Kończyło: Bardzo proszę, żeby szanować personel. To bohaterowie   Prace przy szpitalu w Koźlu (20 marca).
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy