Katowice. Fryderyk Festiwal 2020 bez publiczności. Miasta w Śląskiem odwołują imprezy

Dzisiaj, po posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego, premier Mateusz Morawiecki ogłosił odwołanie wszystkich imprez masowych. W województwie śląskim coraz więcej wydarzeń jest odwoływanych, również tych, których liczba publiczności to kilkadziesiąt osób.

Zakaz dotyczy wszystkich imprez sportowych i artystycznych, na które przychodzi ponad 1000 osób, a w hali - ponad 500 osób.

O sytuacji w województwie śląskim mówi marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski:

Odwołano dla publiczności Fryderyk Festiwal 2020 w Katowicach. Organizatorzy informują, że osoby posiadające bilety na sobotnie lub niedzielne koncerty otrzymają zwrot kosztów.

Organizatorzy korzystający z Międzynarodowego Centrum Kongresowego i Spodka w Katowicach reorganizują imprezy, które tam miałyby się odbyć. Mówi Marta Stach z biura prasowego Spodka i MCK:

Sosnowiec również odwołuje imprezy, które gromadzą większą liczbę odwiedzających. Niektóre z nich to w prawnym znaczeniu nie są imprezy masowe, skupiające ponad 1000 gości, a mimo to prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński rekomendował ich odwołanie:

Ponadto prezydent Chęciński zaleca, by odwoływać wycieczki szkolne, a także wymiany międzynarodowe. Podobne zalecenia wystosowują prezydenci innych miast aglomeracji.

Co na to mieszkańcy?

Część wystaw, konkursów i spotkań autorskich odwołano w Sosnowcu, gdzie nie odbędzie się m.in. konkurs tańca, w Bytomiu przeniesiono festiwal modelarski, w Parku Śląskim przesunięto terminy tamtejszych biegów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..