GN 29/2021 Archiwum

Najlepsze licea i technika w województwie

Finał rankingu przeprowadzanego przez Fundację Edukacyjną "Perspektywy" odbył się na Politechnice Śląskiej.

W Centrum Edukacyjno-Kongresowym spotkali się dzisiaj przedstawiciele najlepszych szkół ponadpodstawowych w województwie śląskim. Wyróżnione zostały te, które uzyskały najlepsze wyniki w olimpiadach, na maturach i - w przypadku szkół zawodowych - na egzaminie zawodowym.

Był to finał XXII Rankingu Liceów i Techników 2020 przeprowadzanego przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy”. Ma on pomóc uczniom w orientacji na rynku przy wyborze szkoły ponadpodstawowej. Laureaci trzech najlepszych liceów i techników w regionie otrzymali telewizory 55”, ufundowane przez Politechnikę Śląską.

- Recepta na dobrą szkołę jest i łatwa, i trudna do zrealizowania. Trudna, ponieważ czynników, które wpływają na to, żeby być dobrą szkołą, jest bardzo dużo. Przede wszystkim muszą być w niej świetni uczniowie, ambitni nauczyciele, muszą być współpracujący rodzice i dobre zarządzanie szkołą. Z drugiej strony recepta jest łatwa, bo wystarczy dać wolną rękę i nie przeszkadzać - zaufać tym osobom, które są profesjonalistami. Są to nauczyciele, którzy poprowadzą świetnie uczniów, i rodzice, którzy w tym pomogą. Myślę, że to jest najważniejszy cel naszej edukacji w szkołach średnich - powiedział Janusz Magiera, dyrektor Technikum nr 1 (ZST-I) w Gliwicach, które w województwie jest najlepsze w rankingu.

Wśród liceów za najlepsze uznane zostało V Liceum Ogólnokształcącego w Bielsku-Białej, trzecie miejsce zajęło I LO Dwujęzyczne im. E. Dembowskiego w Gliwicach.

W najnowszym rankingu ocenie i weryfikacji poddano 2085 liceów ogólnokształcących oraz 1728 techników, a na liście rankingowej ostatecznie zamieszczono 1000 najlepszych liceów i 500 najlepszych techników w kraju.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama