Śląskie. Marszałek zapowiada "Kolej na Ferie"

Darmowe przejazdy pociągami Kolei Śląskich dla uczniów będą dostępne w czasie ferii w naszym regionie.

Oferta będzie obowiązywała od 11 do 26 stycznia, czyli podczas trwania ferii w województwie śląskim. Każdy uczeń, który będzie chciał skorzystać z darmowego przejazdu, powinien mieć ze sobą ważną legitymację szkolną. Opiekunowie młodszych dzieci powinni przedstawić dokument potwierdzający wiek. - W ten sposób promujemy ekologiczne środki transportu. Wszystkie dzieci, które będą przejeżdżały przez Śląskie, mają prawo skorzystać z tych przejazdów. Nasza akcja obejmuje także ich, nie tylko najmłodszych mieszkańców naszego regionu - podkreślił marszałek Jakub Chełstowski.

- Mamy nadzieję, że dzieci i młodzież, które skorzystają z bezpłatnych przejazdów kolejami w przyszłości będą rozważać taką opcję przy wybieraniu codziennego środka transportu. Warto np., by obecni licealiści w przyszłości zdecydowali się na Koleje Śląskie jako studenci. Dla tej grupy też mamy bowiem bardzo ciekawe akcje promocyjne - mówił Aleksander Drzewiecki, prezes Kolei Śląskich.

Dodatkową atrakcją będzie możliwość odwiedzenia bazy kolejowej przy ulicy Raciborskiej. Zaplanowano już dwa terminy, podczas których młodzi pasjonaci kolei zobaczą codzienną pracę spółki "od kuchni".

"Kolej na Ferie" to druga edycja akcji darmowych przewozów. W ubiegłym roku cieszyła się sporym powodzeniem - skorzystało z niej 152 tys. osób, które łącznie pokonały ponad 9,3 mln kilometrów. Największym zainteresowaniem cieszyły się wyjazdy w Beskidy: do Wisły, Żywca i Zwardonia. W tym roku nowością jest możliwość przejazdu do Bohumina. Z promocji wyłączone jest natomiast połączenie z Zakopanem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..