Niebo w Mieście będzie w Tarnowskich Górach - otwarcie 28 grudnia!

To pierwsza w diecezji gliwickiej katolicka księgarnia i kawiarnia popularnej sieci.

Po Jaworznie, Częstochowie czy (od niedawna) Piekarach Śląskich, niebawem również w Tarnowskich Górach będzie można wypić włoską kawę wśród półek wypełnionych chrześcijańską literaturą. I będzie to pierwszy w diecezji gliwickiej lokal Nieba w Mieście, czyli popularnej sieci katolickich księgarniokawiarni.

Tarnogórskie Niebo w Mieście to dzieło małżeństwa - Aleksandry i Przemysława. Chociaż nie mają żadnego doświadczenia w branży gastronomicznej, zdecydowali się otworzyć własny lokal, a powód był zupełnie prozaiczny - ograniczone możliwości spotykania się w domach ze znajomymi, którzy - podobnie jak oni - mają małe dzieci oraz doskwierający deficyt restauracji na osiedlu Przyjaźń, gdzie mieszka największa po śródmieściu liczba tarnogórzan.

Lokal mieści się w przemysłowych zabudowaniach przy głównej drodze wylotowej z Tarnowskich Gór w kierunku Zbrosławic, w sąsiedztwie kościoła i stacji benzynowej oraz na skraju dużego osiedla, ale z zewnątrz niezbyt rzuca się w oczy. Jednak w niegdysiejszy odpowiednik galerii handlowej z blachy falistej, pośród przygasających sklepików i zakładów usługowych, katolickie miejsce spotkań i relaksu może tchnąć nowego ducha. A nawet - nowego Ducha!

Trwający od czerwca generalny remont dobiegł końca i nad lokalem rozpościera się - jak na Niebo w Mieście przystało - ogromna połać niebieskiego sufitu. Choć z pewnym poślizgiem wobec pierwotnych planów ostatecznie udało się dopełnić wszystkich formalności, potrzebnych, by rozpocząć działalność, a skompletowana już kadra odbyła szkolenia z parzenia kawy czy przyrządzania deserów.

Ale kawa, słodkości i książki nie wyczerpują sensu Nieba w Mieście, bo jego głównym celem jest szerzenie Dobrej Nowiny. Dlatego wizytówką sieci są organizowane we wszystkich księgarniokawiarniach "Wieczory z pasją", czyli spotkania ze znanymi chrześcijańskimi pisarzami, publicystami czy muzykami. Takie również planowane są w Tarnowskich Górach.

Tarnogórskie Niebo w mieście znajduje się przy ulicy Wyszyńskiego 139, naprzeciwko kościoła św. Marcina w Starych Tarnowicach. Otwarcie nastąpi 28 grudnia, a z pierwszą niebiańską wizytą można przybyć od 10.00 do 20.00.

Wszystkie szczegóły znajdziesz w wydarzeniu oraz na ich stronie na Facebooku. A więcej o powstaniu tego miejsca pisaliśmy w tekście pt. "Niebo w Tarnowskich Górach":

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..