Ks. Michał Wilner z nagrodą marszałka woj. śląskiego w dziedzinie kultury

Proboszcz z Gliwic-Ostropy został uhonorowany za wieloletnie prace konserwatorskie prowadzone przy kościele św. Jerzego.

Uroczystość wręczenia Nagród Marszałka Województwa Śląskiego w Dziedzinie Kultury odbyła się we wtorek w kinoteatrze "Rialto" w Katowicach.

Nagroda w kategorii za wybitne osiągnięcia w dziedzinie konserwacji zabytków przyznawana jest od 2010 r. i obejmuje inwestorów, czyli zarządców obiektów zabytkowych za szczególną dbałość o nie, oraz wykonawców za osiągnięcia konserwatorskie.

Marszałek przyznał nagrodę Agnieszce Trzos w kategorii wykonawców, a wśród inwestorów - ks. Michałowi Wilnerowi, proboszczowi parafii Ducha Świętego w Gliwicach-Ostropie, za wieloletni wkład pracy przy konserwacji i remoncie dawnego kościoła parafialnego pw. św. Jerzego w Ostropie.

Nie jest to pierwsza nagroda za renowację tej zabytkowej drewnianej świątyni:

Co ciekawe, oboje laureatów miało okazję już wcześniej współpracować, bowiem Agnieszka Trzos z mężem Tomaszem w tym roku rozpoczęli badania odkrywkowe na obecność polichromii w zakrystii kościoła, którą czeka jeszcze konserwacja.

W trakcie uroczystości wręczono również nagrody w kategorii upowszechniania i ochrony dóbr kultury, nagrodę artystyczną oraz nagrodę dla młodych twórców. Nazwiska wszystkich laureatów znajdują się TUTAJ.

Ks. Michał Wilner z nagrodą marszałka woj. śląskiego w dziedzinie kultury   Laureaci Nagród Marszałka Województwa Śląskiego za 2019 rok. Materiały prasowe /www.slaskie.pl
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..