Nowy numer 03/2020 Archiwum

Niebo w Tarnowskich Górach

Powstaje pierwsza w diecezji gliwickiej katolicka księgarnia i kawiarnia popularnej sieci.

– Dzień przed podpisaniem umowy pojechaliśmy z mężem na Jasną Górę. Pomyślałam: „Matko Boża, jak nie zejdziesz z tego obrazu i mi nie powiesz, że mam otworzyć Niebo w mieście, to chyba go nie otworzę!”. Dopiero po obejściu na kolanach obrazu zauważyłam, że cały ołtarz jest udekorowany niebieskimi kwiatami, chociaż wcześniej tego nie widziałam. A że często oglądam w telewizji transmisję Apelu Jasnogórskiego, to wiem, że poprzedniego i kolejnego dnia były kwiaty w zupełnie innych kolorach. To był dla mnie ostateczny znak – przekonuje Aleksandra.

Niebo zamiast matematyki

W czerwcu w lokalu rozpoczął się remont generalny, który powoli dobiega końca. Znajomy fachowiec pracował nawet w nocy, żeby prace jak najszybciej posuwały się do przodu. A kiedy Przemysław dowiedział się, że profesjonalne firmy liczą sobie 120 zł za wyburzenie metra ściany, sam wziął w ręce młot i z każdym metrem liczył zaoszczędzone w ten sposób pieniądze. Chociaż w środku brakuje jeszcze niektórych elementów wyposażenia, to widać już miejsce na bar, a nad całością rozpościera się – jak na Niebo w mieście przystało – ogromna połać niebieskiego sufitu.

W wykończeniu wnętrza pomaga już przyszła kadra, która odbywa też szkolenia z parzenia kawy czy przyrządzania deserów. Hania, która będzie menedżerką tarnogórskiego Nieba, skończyła studia matematyczne i planowała rozpocząć pracę w szkole jako nauczycielka. Zawsze lubiła pracę z młodzieżą i chociaż na praktykach zdarzało jej się kończyć lekcje czasami z radością, a czasami z nerwami, to była przekonana, że to, co robi, jest dobre. Pomysł dołączenia do niebiańskiej ekipy pojawił się w lesie podczas zbierania jagód. Wprawdzie nie przywiązywała się do tej myśli i na jakiś czas nawet porzuciła taki zamiar, ale po różnych niespodziewanych wydarzeniach i rozmowie z właścicielami okazało się, że będzie dla nich wsparciem. – Teraz czuję, że za barem jestem w swoim żywiole. Powiedziałam sobie nawet, że to jest chyba moje powołanie – twierdzi Hania.

Ale kawa, słodkości i książki nie wyczerpują sensu Nieba w mieście, bo jego głównym celem jest szerzenie Dobrej Nowiny. Dlatego wizytówką sieci są organizowane we wszystkich księgarniokawiarniach „Wieczory z pasją”, czyli spotkania ze znanymi chrześcijańskimi pisarzami, publicystami czy muzykami. Przyciągając tłumy, to one świadczą o popularności i wyjątkowym charakterze tych miejsc.

Tarnogórskie Niebo w mieście znajduje się przy ulicy Wyszyńskiego 139, naprzeciwko kościoła św. Marcina w Starych Tarnowicach. Otwarcie planowane jest na koniec listopada lub początek grudnia.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama