Nowy numer 2/2021 Archiwum

Podróbki szczęścia czy miłość i rozwój?

O grzechu, nałogach, uzdrowieniu, o miłości i wolności w Bytomiu mówiły osoby pracujące z młodzieżą, małżeństwami i uzależnionymi.

Ujezuitów przez cztery dni, od 9 do 12 listopada, miały miejsce najważniejsze wydarzenia w ramach II Forum Rodziny, które w tym roku odbyło się pod hasłem „Ku wolności”.

Jego prolog odbył się już w październiku, kiedy to małżonkowie i narzeczeni spotkali się na randce z warsztatami i koncertem. Teraz, w głównej części wydarzenia, gośćmi byli ks. Marek Dziewiecki – psycholog, publicysta i rekolekcjonista, ceniony szczególnie za pracę z młodymi ludźmi i małżeństwami, oraz Rafał Porzeziński, dziennikarz i trener terapii uzależnień, prowadzący społeczny talk-show „Ocaleni” w TVP.

– Próbuję pokazać, kim jest człowiek i dlaczego nie potrafimy cieszyć się z daru, jakim jest wolność. Chociaż każdy z nas jest stworzony ze zdolnością do bycia wolnym i myślącym, to wielokrotnie wyrzekamy się obu tych cech i łapiemy się na jakieś podróbki szczęścia, uzależniając się od różnych zachowań, substancji czy nawet osób – mówił nam przed spotkaniem Rafał Porzeziński. – Ale, oprócz tego, podczas spotkań chcę zwracać uwagę na to, że każdy z nas jest kochany nieodwołalnie, bezinteresownie i ponad życie. Myślę, że dla każdego człowieka taka świadomość jest doskonałą i wystarczającą porcją paliwa do tego, by zacząć żyć sensownie. Co równie istotne, każdy z nas jest zaproszony do ciągłego rozwoju, bez względu na to, czy ma lat 7, czy 77. To jest konieczne nie tylko do bycia szczęśliwym, ale dlatego, że bez postępu nie tylko nie stoimy w miejscu, ale potworniejemy – zaznacza.

W programie drugiej edycji Forum Rodziny w Bytomiu były m.in. rekolekcje dla małżeństw, konferencje i świadectwa, spotkania dla rodziców, nauczycieli i wychowawców uzależnionych dzieci, dzień skupienia dla katechetów czy prelekcje dla uczniów szkół średnich.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama