Nowy numer 17/2024 Archiwum

Transport w metropolii - uwaga na zmiany

Bezpłatne przejazdy i specjalne linie na uroczystość Wszystkich Świętych - Zarząd Transportu Metropolitalnego przypomina pasażerom o zmianach. Pierwsze wejdą w życie już 31 października.

Bezpłatne przejazdy będą obowiązywać 1 listopada na wszystkich kursach autobusowych, tramwajowych i trolejbusowych. Ponadto Zarząd Transportu Metropolitalnego uruchomi 15 dodatkowych linii. Autobusy 6 z nich - C10, C12, C13, C14, C15 i C16 - będą kursować już ostatniego dnia października. Pojazdy wszystkich 15 linii - poza już wymienionymi są to także C1, C3, C4, C5, C6, C7 C8, C9, C11 - będą natomiast kursować w dniu Wszystkich Świętych i w Zaduszki. - Udogodnienia mają zachęcić do pozostawienia własnych samochodów i wybrania podróży komunikacją miejską - mówi Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy ZTM. - Ci, którzy zdecydują się na taki wybór, nie będą musieli się martwić o miejsce parkingowe w pobliżu cmentarza - dodaje.

Wszystkie dodatkowe specjalne linie autobusowe będą oznaczone literą "C". Kursować będą w pobliżu cmentarzy w Gliwicach, Katowicach, Sosnowcu, Będzinie, Siemianowicach Śląskich, Rudzie Śląskiej, Chorzowie, Knurowie, Czeladzi i w Tychach. Zmian nie unikną regularnie linie ZTM. Niektórym od 31 października do 2 listopada zmieniona zostanie trasa i zostaną podstawione większe pojazdy. W dniu Wszystkich Świętych na zdecydowanej większości linii obowiązywać będą sobotnie rozkłady jazdy, a połączenia 4 linii autobusowych (nr 142, 232, 515 i 750) zostaną zawieszone.

Zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej jest dużo, dlatego Zarząd Transportu Metropolitalnego zachęca do tego, aby podróż zaplanować przed wyjściem z domu. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej organizatora przewozów w zakładce "Rozkład i Komunikaty - Komunikaty". Zainteresowani mogą także zadzwonić na bezpłatną i czynną przez całą dobę przez 7 dni w tygodniu infolinię (800 16 30 30).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy