Powstanie Zabrzańska Dolina Medyczna

Podczas Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw prezydent Zabrza zapowiedziała stworzenie w mieście ekosystemu startupów w dziedzinie medycyny.

Spotkanie z Małgorzatą Mańką-Szulik i ekspertami zabrzańskiej medycyny odbyło się w środę podczas 9. Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Panel dotyczył startupów i biznesu medycznego w Zabrzańskiej Dolinie Medycznej. Ze względu na już istniejące zaplecze edukacyjne, naukowe, badawcze, usługowe i biznesowe w Zabrzu, miasto chce dodać do tej grupy również startupy.

Zabrze wpisuje swój program w strategię transformacji z gospodarki osadzonej przemyśle ciężkim na nowoczesną, opartą o przyszłościowe sektory, jak medycyna oraz z nią powiązane branże.

- Bardzo zdecydowanie podchodzimy do realizacji strategii tworzenia w naszym mieście ekosystemu startupów z obszarów medycyny i jej pokrewnych. Istniejące zaplecze sektora medycznego zlokalizowane w Zabrzu stanowi bardzo dobrą bazę do rozwoju projektów technologicznych, badań rozwojowych i klinicznych - mówi Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza

Pod nazwą Startup City Zabrze Urząd Miejski w Zabrzu będzie prowadził działania skierowane do startupów, inwestorów, mentorów, biznesu i specjalistów od zagadnień medycznych zainteresowanych tematyką startupową.

Rada Miejska już w 2018 roku przyjęła do realizacji dotyczący tego dokument, a w bieżącym roku Zabrze powołało oficera startupowego i uruchomiło jego biuro.

Ponadto na portalach społecznościowych ruszyły fanpejdże Startup City Zabrze.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..