Wybory 2019. Śląsk z jedną z najwyższych frekwencji w kraju

Według pierwszych szacunków do urn poszło ok. 61,6 proc. mieszkańców. Jak podaje Ipsos, najwyższą frekwencję odnotowano w województwie mazowieckim - 67,8 proc.

Frekwencja w śląskiem prawdopodobnie była wyższa niż średnia krajowa, która według pierwszych szacunków wyniosła ok. 61,1 proc. Najwięcej wyborców poszło do urn: w woj. mazowieckim - 67,8 proc. małopolskim - 63,5 proc.; w wielkopolskim - 63,2 proc.; w pomorskim - 62 proc. oraz na Śląsku - 61,6 proc.

Z informacji przekazanych przez Komendę Wojewódzką Policji wynikało, że w regionie odnotowano 9 zgłoszeń odnośnie naruszenia ciszy wyborczej.

- Z samego rana w Bieruniu policjanci zatrzymali 36-latka, który zerwał plakaty dwóch komitetów wyborczych. W tym samym mieście ktoś prowadził agitację za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych: zamieścił zdjęcie, na którym są plakaty jednego z komitetów - powiedziała rzeczniczka śląskiej policji podinsp. Aleksandra Nowara. Inne zgłoszenia dotyczyły m.in. Lublińca, Pszczyny, Rudy Śląskiej i Sosnowca.

Cisza wyborcza zakończyła się o godz. 21. Obecnie komisje pracują przy liczeniu głosów. Przedstawiciele Państwowej Komisji Wyborczej zadeklarowali, że chcą "jak najszybciej" podać je do wiadomości.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..