80. rocznica urodzin biskupa Gerarda Kusza

Eucharystia w intencji Jubilata odbędzie się 20 października w katedrze gliwickiej.

W związku ze zbliżającą się rocznicą 80. rocznicą urodzin biskupa pomocniczego seniora Gerarda Kusza biskup gliwicki Jan Kopiec zwraca się do diecezjan z gorącą prośbą o modlitwę w jego intencji.

Uroczysta Eucharystia w intencji bp. Gerarda będzie miała miejsce w niedzielę 20 października o godz. 12.30 w kościele katedralnym w Gliwicach.

„Do udziału w niej zachęcam serdecznie wszystkich księży, osoby życia konsekrowanego oraz wiernych świeckich. Zaś w dniu rocznicy urodzin, tj. w środę 23 października 2019 roku, proszę szczególnie, by we wspólnotach parafialnych w czasie nabożeństw różańcowych pamiętać o modlitwie w intencji naszego solenizanta. Niech to będzie zarówno autentyczne dziękczynienie Bogu za dobro płynące przez lata z pasterskiej posługi bp. Gerarda, jak i pokorna prośba o dalsze siły i zdrowie dla niego” - napisał bp gliwicki Jan Kopiec w zaproszeniu przeznaczonym do odczytania w niedzielę w kościołach diecezji.

Bp Gerard Kusz urodził się 23 października 1939 roku  w Dziergowicach. Święcenia kapłańskie przyjął 24 czerwca 1962 roku w Opolu z rąk biskupa Franciszka Jopa, a sakry biskupiej, również w Opolu, udzielił mu 15 sierpnia 1985 roku prymas Polski kard. Józef Glemp. Od 25 marca 1992 roku był biskupem pomocniczym diecezji gliwickiej (wcześniej opolskiej), od 15 listopada 2014 roku na emeryturze. Jest doktorem nauk teologicznych w zakresie katechetyki. Mottem jego posługi biskupiej są słowa „Oboedientia et pax” - Posłuszeństwo i pokój.

« 1 »