Nowy numer 48/2023 Archiwum

Penderecki zabrzmi w Zabrzu. Festiwal startuje już w sobotę

Na Międzynarodowym Festiwalu im. Krzysztofa Pendereckiego pojawią się m.in. Cameron Carpenter, Rafael Payare czy Jerzy Stuhr. Oprócz muzyki w programie jest też przedstawienie teatralne w kopalni.

W najbliższy weekend melomanów czeka wielka muzyczna uczta. W ramach siódmej edycji Międzynarodowego Festiwalu im. Krzysztofa Pendereckiego zaplanowano dwa dni z muzyką największych kompozytorów świata.

W sobotę 14 września na "Koncercie IV Symfonii" w wykonaniu Sinfonietty Cracovii, pod dyrekcją Krzysztofa Pendereckiego i Rafaela Payare'a, zabrzmią utwory Stanisława Moniuszki, Roberta Schumanna oraz samego mistrza Pendereckiego.

Kolejnego dnia, w niedzielę 15 września, słuchacze usłyszą organy, przy których zasiądzie Cameron Carpenter, młody Amerykanin i pionier w najnowszej historii muzyki, a dyrygować będzie Jurek Dybał. W programie znalazły się utwory K. Pendereckiego, J.S. Bacha, Howarda Hansona i Francisa Poulenca.

Oba koncerty odbędą się w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, początek o 19.00.

Z kolei dla głodnych nie tylko muzycznych, ale i teatralnych wrażeń organizatorzy przygotowali spektakl w niecodziennej scenerii. W czwartek 19 września o 19.00, w kopalni "Guido", 320 metrów pod ziemią, Jerzy Stuhr wystąpi w przedstawieniu pt. "Kontrabasista", które sam wyreżyserował. Za scenografię odpowiada znany rysownik Andrzej Mleczko, a za opracowanie muzyczne - Mariusz Pędziałek.

Wszystkie szczegóły oraz informacje o biletach są dostępne na stronie festiwalu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy