Zabrze. Zawieszony posiłek dla potrzebujących

W Zabrzu od niedawna działa "Zawieszony posiłek". Klient kupuje zupę lub drugie danie za dowolną kwotę, a rachunek wiesza na specjalnej korkowej tablicy przy kasie. Każdy potrzebujący może odebrać i zjeść to co wcześniej kupił darczyńca.

W województwie śląskim pojawia się coraz więcej akcji dla potrzebujących. Wśród najbardziej popularnych jest np.: Zupa w Kato, w  ramach której wolontariusze co tydzień wspólnie gotują zupę i rozdają bezdomnym w centrum Katowic. W wielu miastach działają też jadłodzielnie czyli specjalne lodówki, do których można oddać niepotrzebne produkty tak by jedzenie się nie marnowało.

W Zabrzu pojawił się nowy pomysł. Od niedawna działa tam "Zawieszony posiłek". To inicjatywa stowarzyszenia Nowe Zabrze. Na czym polega ta akcja skierowana do potrzebujących? Mówi Robert Siejka - właściciel jednego z trzech lokali, który włączył się w akcję:

Mieszkańcy Zabrza o akcji słyszeli. Jak oceniają inicjatywę?

Co ważne, z akcji mogą skorzystać nie tylko osoby bezdomne, ale wszyscy, którzy znaleźli się w kryzysowej sytuacji np. zapomnieli portfela. Dodajmy, że na razie w akcję włączyły się trzy zabrzańskie lokale.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..